Kurier Osiedlowy
  
Ostatnie Artykuły
Monitoring na osiedlu
Zwrot udzia?u w spó?...
Nie musisz spó?dziel...
Plan finansowy wspól...
KONIEC SPÓ?DZIELNI M...
Użytkowników Online
Go¶ci Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 60
Nieaktywowany Użytkownik: 17131
Najnowszy Użytkownik: ~ba9spo
Reklama

VIREX 1001 Drobiazgów i Us?ug Dom Towarowy PEGAZ ul. Marcinkowskiego 8 Gorzów Wlkp. Mail: virexpl@o2.pl

Gecon

OG?OSZENIA
Sprzedam lodówk? sklepow? z rozsuwanymi szybami w dobrym stanie. Telefon: 0 506 826 163 __________________________ POSZUKUJEMY WSPÓ?PRACOWNIKÓW chc?cych redagowa? gazet? w wydaniu elektronicznym oraz w tradycyjnym wydaniu. Kontakt z redakcj? lub pod tel.: 0 506 826 163
Firma VIREX w DT PEGAZ
OFERUJE; 1001 drobiazgów do mebli us?ugi stolarskie, foto-video,uchwyty meblowe, relingi i dostawki
Odwo?anie prezesa spó?dzielni mieszkaniowej
Odwo?anie prezesa zarz?du spó?dzielni mieszkaniowej

Pytanie: Rada nadzorcza spó?dzielni mieszkaniowej chce odwo?a? prezesa zarz?du spó?dzielni, zatrudnionego w spó?dzielni na podstawie umowy o prac?. Czy w uchwale odwo?uj?cej z funkcji cz?onka zarz?du-prezesa zarz?du mo?na zawrze? równie? wypowiedzenie mu umowy o prac??

Odpowied?:

Zgodnie z przepisami prawa pracy wypowiedzenie umowy o prac? jest jednostronnym o?wiadczeniem woli. O?wiadczenie to jedna strona stosunku pracy sk?ada drugiej stronie tego stosunku, a skutkiem tego jest rozwi?zanie stosunku pracy z up?ywem okresu wypowiedzenia:


Art. 32. § 1. Ka?da ze stron mo?e rozwi?za? za wypowiedzeniem umow? o prac? zawart? na:

1) okres próbny,

2)

3) czas nie okre?lony.

§ 2. Rozwi?zanie umowy o prac? nast?puje z up?ywem okresu wypowiedzenia.

O?wiadczenie takie mo?e nast?pi? w uchwale odwo?uj?cej z funkcji cz?onka zarz?du prezesa tegp zarz?du. Rozwi?zanie takie dopuszcza S?d Najwy?szy. Mo?na tu przywo?a? cho?by Wyrok S?du Najwy?szego - Izba Pracy, Ubezpiecze? Spo?ecznych i Spraw Publicznych z dnia 4 pa?dziernika 2007 r. (I PK 127/2007): „Rada nadzorcza mo?e jednocze?nie z odwo?aniem cz?onka zarz?du rozwi?za? z nim umow? o prac?. Równoczesno?? czynno?ci ma miejsce tylko wówczas, gdy s? one podj?te w jednej uchwale”.

Dodane przez EMIred dnia marzec 07 2011 22:41:16
0 Komentarzy + 2211 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Ankieta
Czy podobaj? si? nam nowe elewacje budynków?

tak

nie

nie mam zdania

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog± dodawać posty w shoutboksie.

^EMIred
DATA: 21/04/2011 11:55
REXON - nie mog? za??cza? fotek do newsów.

^EMIred
DATA: 03/04/2010 19:33
NOWE LINKI
PROSZ? ZOBACZY?

^EMIred
DATA: 17/11/2008 15:26
Zbli?aj? si? kolejne ?wi?ta.

~ewcia
DATA: 21/03/2008 08:36
Weso?ych ?wi?t i smacznego jajka!!!

@Rexon
DATA: 07/07/2007 10:45
EMI napisz mi, po którym Newsie rozwali?a sie strona?

?YCZENIE
Sko?czy?y ju? si? wybory, kto zrealizowa? swe obietnice b?dzie skory?